Lean Logistic – optymalizacja magazynu według zasad Lean Manufacturing. Gospodarka magazynowa

Alan Błażejczyk
Możliwość komentowania Lean Logistic – optymalizacja magazynu według zasad Lean Manufacturing. Gospodarka magazynowa została wyłączona

20.04.2020 | Zetom Sp. z o.o. Zakłady badań i atestacji

Lean Logistic – optymalizacja magazynu według zasad Lean Manufacturing. Gospodarka magazynowa

Uczestnik na poziomie: WIEDZY – pozna narzędzia kultury ciągłego doskonalenia (lean) w zarządzaniu magazynem, w szczególności 5S, Kanban, Zarządzanie wizualne (Visual Management), 5 Why. Metody analizy i optymalizacji zapasów z wykorzystaniem wykresu Pareto, analizy ABC i XYZ. Pozna 7 rodzajów marnotrawstwa, które doprowadzają do wydłużania się pracy i prowadzą do większych kosztów; zwiększenie wśród uczestników wiedzy i świadomości związanej z zarządzaniem magazynem, które mają się przełożyć na zwiększenie efektywności w tym zakresie.UMIEJĘTNOŚCI – będzie potrafił analizować funkcjonowanie magazynu, wykorzystując do tego metodologię LEAN – będzie potrafił analizować błędy i problemy i nadawać im ważność – będzie potrafił kategoryzować i alokować zapasy – będzie potrafił zarządzać przepływem materiałów i procesów KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH – będzie świadomy wpływu pracy zespołu.

Czas i lokalizacjia

20/04/2020 - 21/04/2020 08:00 - 14:00
Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o., Bednorza 17, 40-384 Katowice

Opis wydarzenia

Celem szkolenia jest poznanie założeń Lean Logistic wraz z narzędziami oraz wspólna analiza funkcjonowania magazynu w „real-time” z wykorzystaniem metodologii LEAN (szkolenie wiedzowe + analiza); Zastosowanie narzędzi LEAN w zarządzaniu magazynem (warsztat praktyczny)

Ramowy program usługi:

1. Co oznacza Lean

2. Zastosowanie wybranych narzędzi Lean w zarządzaniu magazynem

3. Struktura organizacyjna gospodarki materiałowej

4. Podział i asortyment zapasów

5. Analiza i optymalizacja zapasów

6. Analiza poziomów (wielkości) zapasów magazynowych

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast